Už dvěma trestním oznámením čelí v současné době karlovarský opoziční zastupitel Jiří Kotek (ODA–SNK–ED) za svou kritiku vůči stavbě multifunkční haly. První trestní oznámení podala na politika firma Stone Block, jež měla na starosti celorepublikově známé losování. Té se nelíbilo, že Kotek videozáznam z losování zveřejnil. Nyní se k této firmě přidala liberecká společnost Syner, která je jedním ze tří zhotovitelů haly, a to společně s firmami Bau–Stav a Metrostav.

„Společnost Syner nebyla zadavatelem výběrového řízení ani organizátorem s ním souvisejících procesů. Nemohla ho tedy nijak ovlivnit a nemůže nést za jeho průběh odpovědnost. Navíc jí nepřísluší jakkoliv komentovat zavádějící informace, které část médií tendečně používá,“ píše ve svém zdůvodnění právník Syneru Oldřich Filip.

Trestní oznámení na Kotka podala společnost za výroky v pořadu České televize Události, komentáře, kde zastupitel Kotek 11. září hovořil o zahájení policejního vyšetřování ve věci stavby karlovarské haly. Tehdy Kotek prohlásil, že měsíce před nástupem do funkce zastupitele slyšel o tom, že Syner má stavět multifunkční halu. „Jak vyplývá z přepisu televizní reportáže, v diskusi ve své podstatě spojujete mého klienta s korupční činností. Tato prohlášení hodnotí můj klient jako tvrzení nepravdivá a způsobilá přivodit mu vážnou újmu,“ pokračuje v dopise právník Filip.

Mluvčí Syneru Ondřej Paclt nechtěl trestní oznámení více rozebírat. „Podstatné věci jsou v oznámení doktora Filipa. Nám se zkrátka nelíbí, že je naše firma spojována s korupcí,“ dodává Paclt.

Sám Kotek má o přibývajících trestních oznámeních svou představu. „Nechci spekulovat na hladině dojmů, protože se tak děje pod vlivem jasných okolností spojených s výše uvedenými skandály. Také je kolem toho všeho pořádný korupční zápach. Iniciativu firmy Syner proto chápu jako signál, kterým by chtěla říci, že s korupcí v Karlových Varech nemá nic společného,“ říká zastupitel Kotek.

Ten je smířený s tím, že kritizované strany se budou takto bránit. Vadí mu však, že zatímco na něho přibývá trestních oznámení, v samotném vyšetřování skandálu kolem zakázky na halu je stále poměrně klid. „Vím, že policie už tři měsíce vyslýchá tyto prkotiny od Chebu až po Liberec. V šetření kolem miliardové zakázky se ale neděje prakticky skoro nic. Za nic pokládám trápení jednoho vyšetřovatele, který se možná rozkrájí, ale nesystémovost a neprofesionalitu policie tím může těžko kamuflovat,“ uzavírá Kotek.