Cenu „Bezpečnostní projekt roku 2007“ získal internetový bezpečnostní portál www.zachranny-kruh.cz na V. mezinárodní konferenci bezpečnostního managementu, která se konala na počátku dubna v Praze. Konferenci pořádá každoročně česká pobočka prestižního mezinárodního sdružení v oblasti bezpečnosti ASIS International.

„Naším cílem bylo vytvořit kvalitní interaktivní nástroj, který by pomohl obyvatelům Karlovarského kraje zorientovat se v náročných problematikách týkajících se bezpečnosti, rizik a chování v krizových situacích,“ vysvětlil PR manažer projektu Lukáš Hutta s tím, že za vznikem portálu je několik let příprav, jednání a usilovné práce. Bezpečnostní portál Záchranný kruh vybrali na základě řady kritérií zástupci pobočky ASIS z 10 semifinalistů, z nichž do finále soutěže postoupily tři nejlepší projekty.

„Věříme, že internetový bezpečnostní portál bude nápomocen všem a že lidé se k němu budou vracet, aby mohli prohloubit své znalosti a umět správně reagovat a pomoci, dostanou-li se do tíživé situace,“ dodal Hutta.

Bezpečnostní portál Záchranný kruh obsahuje návody, rady a informace pro širokou veřejnost, děti, mládež, ale i učitele a rodiče. Součástí portálu jsou i testy, zábavné programy a hry, které napomáhají prevenci a přípravě na možná rizika a nebezpečí. Portál je jedním z projektů občanského sdružení Asociace „Záchranný kruh“, která byla založena na podporu činnosti záchranářských subjektů, zejména v oblasti informovanosti obyvatelstva a jeho připravenosti na možná rizika.