Policie nemá dost lidí. Stejná personální situace je v našem regionu i v celé republice. Lidé začínají mít strach. Dokážou policisté ochránit naše majetky a životy? Stačí na to jejich prořídlé řady?

Zatím poslední vražda, která se odehrála minulý pátek v Otovicích, byla prakticky okamžitě vyřešena, pachatel zadržen. Stejně jako vloni, kdy policisté objasnili všech pět vražd a jeden pokus o ni. Jsou rostoucí obavy obyvatel Karlovarska na místě?

„Myslím, že výsledky naší činnosti jsou dost vypovídající. Když vezmu jako fakt, že nejzávažnější, tedy násilná trestná činnost tvořila vloni asi šest procent celkové kriminality v regionu a všechny případy se podařilo vyřešit, pak mi z toho vyplývá, že žádný Bronx se na karlovarsku nechystá,“ říká policejní ředitel Policie ČR v Karlových Varech Lubomír Kučera a pokračuje: „Na Karlovarsku, či přímo v krajském městě se také nedá říct, že by nějaká čtvrť byla nebezpečnější než jiná. Tedy pokud jde o násilnou trestnou činnnost. Méně závažné delikty bývají nejčastěji krádeže a ty se soustřeďují zejména do velkých nákupních center.“

Odpověď policejního šéfa regionu však neuspokojuje obyvatele zejména příměstkých částí a menších obcí u Karlových Varů.

„Vraždy se často stávají zde. To byl Hroznětín, Sadov, Otovice a podobně. Ve městě vzpomínám jen na vraždu v Drahovicích, v Dallasu. Rodiče bydlí v Lesově. Mám strach, že je tam jednou někdo zamorduje. Policisté sice kontrolují třeba vozidla a dodržování předpisů na silnici, ale co třeba pochůzky?“ ptá se Simona T. z Karlových Varů.

Podle starostky Otovic Stefany Švecové se ale lidé bát nemusejí. „V případě vraždy, k níž došlo v sobotu, mají kriminalisté poměrně jasno. Zde šlo o konkrétní vztah dvou lidí, který se vyhrotil. Tak brutální konec ovšem nikdo nečekal,“ uvedla starostka.

Podle ní zajíždějí policisté do Otovic poměrně často. „Máme s nimi dohodu, že na zavolání ihned přijedou, a tu plní,“ vysvětlila starostka.