Řekl to na koncertě, který se v sobotu uskutečnil na žlutickém náměstí při příležitosti patnáctého výročí Veselky.

„Chystám se sice do důchodu, ale to v žádném případě neznamená, že bych měl zanevřít na Veselku. Pokud mi to zdraví dovolí, budu stát v jejím čele,“ slíbil žlutickým muzikantům i příznivcům Veselky její kapelník.

V kapele se za 15 let její existence vystřídalo 75 muzikantů. „Těší mě, že patnáct z nich stále aktivně hraje, šest jich dokonce vystudovalo konzervatoř,“ pochlubil se kapelník.Vsoučasné doběmá těleso třiadvacet členů.

Problém je ale s novými hráči. „Na škole dnes učím hru na dechové nástroje přibližně pětadvacet žáků. Jenomže to, aby se z nich stali dobří hráči, je podmíněné tvrdým tréninkem. Ale zkuste zkoušet třeba na trubku v bytovce. Sousedi moc nadšení nebudou. A to, co nazkouší ve škole, prostě nestačí,“ argumentoval kapelník Veselý.

S Veselkou zkouší každý pátek. „Někdy zkoušky přesouváme na sobotu kvůli študákům, kteří dojíždějí. A aby si hráči mohli pořádně zahrát, založili jsme ještě swing band, který se schází jednou za dva týdny,“ upřesnil kapelník.

I když by možná někteří jeho svěřenci nesouhlasili, sám o sobě tvrdí, že je pohodovým a klidným kapelníkem. „Chci jen, aby muzikanti hráli. A aby hráli dobře. A to se bez tvrdého drilu neobejde,“ vysvětlil svůj přístup k vedení Veselky Milan Veselý. Jeho dny na postu ředitele žlutické základní umělecké školy jsou s vidinou odchodu do důchodu prakticky sečtené.

„Nikdy jsem si ale na funkci ředitele nijak moc nezakládal. To se někdo špatně vyspí, a ráno už ředitelem být nemusíte. Celý život jsem byl předně aktivním muzikantem. A tím zůstanu i nadále. I když je stále těžsí odchovat muzikantský dorost,“ dodal Milan Veselý.