Mimořádné jednání ostrovského zastupitelstva chce svolat sedmičlenná skupina jeho členů. Iniciátorem je bývalý starosta a nynější poslanec parlamentu Jan Bureš. Důvodem k mimořádnému setkání je sporné pověření Attily Dömeho vedením ostrovské městské policie (Deník včera informoval).
„Samozřejmě v tomto případě ctíme presumpci neviny. Za závažný problém ovšem považujeme fakt, že starosta Pavel Čekan neinformoval zastupitele o probíhajícím vyšetřování. Přitom o všem musel být informován, protože dva dny před zastupitelstvem sbírali policisté v sídle městské policie potřebné podklady pro vyšetřování. O pověření Attily Dömeho vedením se prostě hlasovat nemělo,“ uvedl poslanec Jan Bureš.
Presumpci neviny ctí i starosta Ostrova a někdejší velitel městské policie Pavel Čekan. Důvod, proč zastupitele neinformoval, je podle jeho slov jednoduchý. „Vzhledem k vyšetřování jsem o případu jednoduše mluvit nesměl,“ vysvětlil Čekan.


Dopis od Transparency International považuje starosta za tendenční. „Je to tlak na samosprávu. Organizace se snaží ovlivnit rozhodnutí samosprávy, což jí nepřísluší,“ vysvětlil starosta. Navíc se mu nelíbí, že Transparency International v dopise bez podkladů a důkazů očerňuje několik lidí, včetně jeho samotného. „Zvažuji proto podniknutí příslušných právních kroků,“ upozornil Čekan.


Podle jeho slov jsou nyní „na tahu“ orgány činné v trestním řízení. „I kdyby policisté zjistili, že Döme neměl pravomoc snížit už vystavenou pokutu, ve finále to podle mého nezakládá příčiny jeho stíhání pro zneužití pravomoci veřejného činitele. Nikdo z toho neměl prospěch. Řidiči dostali pokutu, a vzhledem k tomu, že šlo o bodovaný přestupek, i trestné body na konto,“ dodal svůj názor na celé vyšetřování ostrovský starosta Pavel Čekan.