Úřad práce v Karlových Varech se bude snažit ještě více motivovat žáky škol i další lidi k většímu zájmu o studium. To byl příslib, který zazněl od zástupců úřadu práce na konferenci Hospodářské komory Horní Franky (Bavorsko), která se konala včera v Krajské knihovně v Karlových Varech.

„Narozdíl od dalších evropských států je tady povinná pouze základní školní docházka. Lidé, kteří však mají pouze základní školu jsou na trh práce velmi těžce žařaditelní. Je potřeba pracovat na tom, aby lidé měli potřebu učit se a studovat i nadále a tak snáze hledali práci,“ uvedla z Úřad práce v Karlových Varech Jana Belblová. Podle ní už úřad pracuje na řadě projektů, jak situaci řešit. „Připravujeme speciální projekt, který by měl dobrou formou přesvědčit o možnostech dalšího studia a vrátit lidi do vzdělávacího procesu,“ dodala Belblová.

Úřad práce je také velmi důležitý pro žáky, kteří si vybírají školu nebo učiliště. „Spolupořádáme například výstavu Škola 2010, školy k nám také chodí na exkurze a také spolupracujeme na vydávání materiálů o školách, aby žáci měli přehled,“ dodala Beblblová.⋌