Ještě letos by mohl v Kyselce začít fungovat tradiční místní kemp Ontario. Měli jej asi dvacet let pronajatý manželé Ztratilovi, kteří v sousedním Radošově provozují restauraci s vodáckým kempem Na Špici. Obec ale nájem manželům ukončila a kemp si vzala pod vlastní správu. "Během předchozího období značně zchátral. Naší prioritou je, aby znovu začal fungovat jako ubytovací areál, zároveň bude ale sloužit místním obyvatelům," vysvětluje starosta Kyselky Aleš Labík.

V Kyselce totiž chybí veřejný prostor pro pořádání tradičních akcí, jako je například Pálení čarodějnic. K dispozici mají obyvatelé sice park u kina naproti lázním, tam si ale oheň rozdělat nemohou. K podobným účelům proto sloužilo zázemí fotbalového hřiště v Radošově, který pod Kyselku spadá. "Začínáme pracovat na revitalizaci kempu Ontario. Díky tomu by z něho mohl vzniknout volnočasový areál pro veřejnost, kde by měl stát i amfiteátr. Chceme obnovit provoz táborů v období léta. Naší snahou zkrátka je, aby začal znovu plně fungovat," pokračuje starosta Kyselky.

Ačkoliv mají ekonomické problémy, nájemní smlouvu firmy Kara i Blažek s Varyádou prodloužily.
Blažek ve Varyádě navzdory krizi zůstává, Kara je ve hře

V areálu se nachází 18 dřevěných chatek, nabízí ovšem i plochu pro volné stanování včetně prostoru pro karavany. "Je tam také hlavní budova s kuchyní a jídelnou. V plánu zatím je, aby kuchyň fungovala především pro potřeby táborů. Časem by tam mohla vzniknout i restaurace," nastiňuje Labík.

Ne všechny objekty ale budou zachovány. Už nyní je jasné, že k zemi půjde budova s recepcí, která je v dezolátním stavu. "Kemp chceme otevřít částečně už v letošním roce. Zatím do něho investujeme asi tři čtvrtě milionu korun, aby se vůbec mohl provoz rozběhnout. Je před námi tak nová vodovodní přípojka za 600 tisíc korun, na kterou žádáme o dotaci z Karlovarského kraje, a také elektrická přípojka za 200 tisíc. Do oprav chatek se zatím pouštět nebudeme. Zatím je ponecháme v nynějším stavu, využívat je budou zřejmě jen ti zájemci, kteří mají sparťanskou povahu," konstatuje s trochou nadsázky starosta Kyselky.

Obchody se opět otevřely, ale jen ty, které nabízejí zboží pro děti.
Oblečení pro miminko pašovali do Karlových Varů po pendlerech

Podle něho má kemp výbornou polohu. Jde o krásnou slunečnou plochu blízko lesa, která má velice pěkný výhled do údolí. Navíc je téměř na samotě, takže nebude nikoho obtěžovat, pokud se tam budou konat hlučnější akce. "Není přímo u řeky, ale má vlastní bazének, který je také potřeba opravit. Místní lidé byli zvyklí se do něho chodit koupat," uzavírá starosta Labík.