Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví (ASORKD) se obrátila na Stavební úřad v Kyselce s podnětem k nařízení zabezpečení střechy budovy bývalé správy lázní, která stojí na samém konci řady lázeňských budov. „Objekt je více než dva roky ve vlastnictví obecně prospěšné společnosti lázně Kyselka, která dům nechává na pospas osudu. Krov střechy se hroutí dovnitř budovy a je jen otázkou času, kdy se zřítí do objektu a prorazí spodní patra. Budova by tak časem mohla být staticky narušena, vlastník by mohl žádat její demolici," vysvětlil viceprezident ASORKD Martin J. Kadrman. Podle Pavla P. Riese, prezidenta ASORKD, Vladimír Lažanský, který je předsedou této o.p.s., věděl, v jakém stavu lázně přebírá od firmy Mattoni. „Na první záchranné práce dostal dvacet milionů korun a činnost o.p.s. podporuje stovkami tisíc korun jak kraj, tak stát. Nechápu, proč krov alespoň nepodepřou, aby se dál nehroutil," diví se Pavel P. Ries. ASORKD proto po stavebním úřadu požaduje, aby zahájil správní řízení s vlastníkem objektu, kterým je právě obecně prospěšná společnost Lázně Kyselka. Vladimír Lažanský ale jakoukoli kritiku odmítá. „ASORKD pro nás není žádným partnerem," důrazně odmítl výhrady i komunikaci s ASORKD.

Jenomže ASORKD rozjel spor jako obvykle ve velkém stylu a do Kyselky do týdne zamíří památková inspekce Ministerstva kultury. „To, co tvrdí ASORKD, není pravda. Obnova pokračuje a práci dokumentují pravidelné audity. Žádné výtky jsme od ministerstva neobdrželi, naopak. Na činnost jsme obdrželi další třímilionovou dotaci," zdůraznil Vladimír Lažanský. Stejného názoru je i Božena Míšková ze stavebního úřadu v Kyselce. „Kritizovaný objekt zabezpečený je. Cokoliv jsme nařídili, to společnost splnila. A spokojeni jsou i památkáři. Udělalo se zde hodně práce a nechápu, proč znovu tento útok," uvedla Míšková. Podle ní je kritika ASORKD neoprávněná a jde jenom o matení veřejnosti.

„O žádné demolici se neuvažuje, to je čirá spekulace. I když tento dům není památkově chráněný, je součástí památkové zóny," vysvětlila. A zdůraznila, že ASORKD na obnovu lázní nepřispěl ani korunou, zatímco KVM už do areálu investovaly desítky milionů korun. „Hlavně že mají na webu veřejnou sbírku," uvedla rozhořčeně. A důrazně odmítla i nařčení ASORKD, že ona sama a stavební úřad je neobjektivní kvůli tomu, že její manžel je zaměstnancem KMV.