Tou je adrenalinová trasa tvořená 14 sjezdovými lanovkami. Nově tu vznikl také stánek s občerstvením Linhartka. Ten spolu s trasou vyšel přibližně na 1,5 milionu korun a jedná se o pátou etapu zvelebování tohoto areálu.

„Nejvyšší bod nové trasy se nachází ve výšce 16 metrů a nejdelší sjezd měří 40 metrů," informovala mluvčí magistrátu Helena Kyselá s tím, že tato trasa je určena návštěvníkům až od 12 let. Ty navíc musí do patnáctého roku jejich života doprovázet zákonný zástupce.

Lanové centrum provozuje městská organizace Lázeňské lesy Karlovy Vary a v loňské sezóně si lezecké okruhy vyzkoušelo 12 tisíc návštěvníků a 7 tisíc lidí si nenechalo ujít procházku v korunách stromů.

„Tato trasa je už pátou etapou prací tady na Linhartu a v hlavě mám ještě další tři," doplnil s úsměvem šéf Lázeňských lesů Evžen Krejčí.

Lanové centrum je v květnu a červnu otevřeno o víkendech od 12:00 a v průběhu letních prázdnin bude v provozu denně.

Do areálu se mohou zájemci dopravit také zvláštní linkou MHD číslo 24, která je v provozu každou sobotu, neděli a ve svátek až do 16. října. „Tento spoj se na výsledné návštěvnosti také podepsal. Je o něj mimořádný zájem," uzavřel náměstek primátora Michal Riško.