Vzhledem k rozsahu prací bude můstek úplně uzavřený. "Rekonstrukce bude zahájena v pondělí 13. března a dokončena nejpozději na konci dubna," uvedla mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

Na neprůjezdnost stezky už cyklisty a chodce upozorňuje dopravní značení. „Konec dubna je nejzazší termín dokončení rekonstrukce, pokud by panovaly výrazně nepříznivé klimatické podmínky. Celou dřevěnou mostovku a zábradlí necháme vyměnit, ocelovou konstrukci očistíme a opatříme novým nástřikem,“ vysvětluje radní města Karlovy Vary Petr Bursík.

Lávku čeká oprava.Lávku čeká oprava.Zdroj: Foto: město Karlovy Vary

Rekonstrukce lávky se ujme městská organizace Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, která použije vlastní materiál. „Na vaznice použijeme smrkové dřevo, pochozí prkna lávky budou vyrobena z modřínu. Po dobu rekonstrukce bude v místě lávky vytvořen i provizorní přechod přes potok z kmenů pokácených stromů. Přechod ale bude možné použít jen na vlastní nebezpečí, rozhodně nebude vhodný pro jízdu na kole či s kočárkem,“ dodává ředitel Lázeňských lesů a parků Karlovy Vary Stanislav Dvořák.