Včera to potvrdil právník karlovarského magistrátu Tomáš Ficner. „Smlouvy jsou těsně před podpisem. Mělo by k němu dojít zřejmě na přelomu týdne. Nevylučuji, že se tak stane ještě zítra,“ uvedl včera právník Ficner. Na tento okamžik čeká Martin Šretr, předseda představenstva Karlovarské průmyslové skupiny (KPS), která byla z výběrového řízení vyloučena.

Podle vedení města nesplnila jeho podmínky. Šretr v dubnu prohlásil, že jakmile budou podepsány smlouvy a bude požádáno o zápis nového vlastníka na katastru, požádá soud o předběžné opatření. To už učinil v případu Lázeňské 1. Okresní soud mu ale nevyhověl, protože žádost obsahovala formální nedostatky. Šretr tak znovu požádal o opatření.

Soud ho ale znovu odmítl vydat. Co by nastalo, kdyby soud tentokrát KPS vyhověl a došlo následně na soudní spor? „Katastr by pak přerušil vkladové řízení, a to do té doby, než soud rozhodne. Ze své praxe ale vím, že takové spory mohou být vyřešeny během pár měsíců, ale některé se třeba táhnou už od roku 1997,“ poznamenala primátorka Veronika Vlková z titulu právníka. Podle ní je vedení města stále přesvědčeno, že nepostupovalo v prodeji domůprotizákonně.