Spor ohledně prodeje domů Lázeňská 1,3, 5 může mít dalekosáhlejší dopad. Vkladové řízení na všechny tři objekty totiž zablokoval neúspěšný zájemce o domy, společnost Karlovarská průmyslová skupina. Záležitost nyní míří k soudům. Podle primátorky Veroniky Vlkové (ODS), která má jako právnička zkušenosti z obdobných případů, může totiž trvat roky, než soudy rozhodnou. A v tom tkví právě problém.

„ V tuto chvíli čekáme na nařízení ústního jednání. Znovu ale opakuji, že město v tomto případě nikoho nepoškodilo,“ uvedla Vlková.

O vklad do katastru požádaly kupující firmy Slot Game, Moser a Golem během letošního května. Vlastníkem by se staly až v momentu, kdy by byly zapsány v katastru. To se ale nestalo, a proto se město i nadále chová jako majitel zmíněných domů. V nich tak nyní zůstávají i stávající nájemníci. Například Paderewski, Infocentrum a Zlatý klíč měly objekty opustit do dané výpovědní lhůty. Konkrétně u Infocentra to byly dva roky. Otázkou tak nyní je, co když budou soudy trvat déle než dva roky? „Pak by se další působení těchto subjektů řešilo zřejmě dodatky ke kupním smlouvám,“ poznamenala primátorka.

Problémy mohou nastat i právě kolem nájemného, které by si nebýt blokací na katastru měli účtovat již noví vlastníci. Takto je ale inkasuje město Karlovy Vary. „To se bude muset řešit. Noví majitelé budov mají na něj nárok. U nás hrozí opačná situace, u případných investic. Takto bychom totiž investovali do cizího majetku,“ dodala Vlková.

Milutin Perič, šéf Slot Game, která kupovala Lázeňskou 1, nemá aktuální zprávy o vývoji situace. „Budu ale každopádně hájit firemní zájmy,“ prohlásil včera Perič. Předseda představenstva Golemu Petr Klečka nechtěl případ komentovat: „Nemám na to žádný názor.“

Zatímco domy Lázeňská 3, 5 jsou na katastru blokovány předběžným opatřením, které vydal soud, vkladové řízení na Lázeňskou 1 pozastavil sám karlovarský katastr. Perič se proti tomu odvolal na Zeměměřičský úřad do Plzně. Zaměstnanci karlovarského katastru zatím však nemají informace, že by plzeňský úřad ve věci už rozhodl.