V současné době jsou tyto léčebné ústavy uzavřeny kvůli nevyjasněným majetkovým a smluvním záležitostem. O budoucnost mají obavy zaměstnanci lázeňských domů, nevyužité budovy navíc zbytečně chátrají. Ústavy Tosca a Myslivna v Karlových Varech, Mercur v Mariánských Lázních či Luna ve Františkových Lázních sloužily policistům a hasičům, kterým poskytovaly v Karlových Varech nebo v Mariánských a Františkových Lázních léčebnou, rehabilitační a lázeňskou péči.

Kvůli obtížím s jejich dalším působením se náměstek hejtmana Karlovarského kraje Martin Havel (ČSSD) obrátil na ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), aby společně nalezli východisko z nepříznivé situace.

Na pracovní schůzku v Karlových Varech přijel náměstek ministra Lubomír Metnar a další zástupci Ministerstva vnitra, účastnil se jí také primář Lázeňského léčebného domu Tosca v Karlových Varech Antonín Pektor.

„Představitele Ministerstva vnitra jsem informoval mimo jiné o tom, že v Karlových Varech čeká na řešení situace více než 60 zaměstnanců lázeňského ústavu Tosca, stejně tak personál léčebných domů Ministerstva vnitra v Mariánských a Františkových Lázních. Zaměstnanci jsou na nucené dovolené a věří, že se budou moci vrátit do práce za obvyklých podmínek. Náměstek ministra mi přislíbil brzké řešení záležitosti s tím, že předpokládá zahájení provozu asi do dvou měsíců," uvedl Martin Havel.

Zástupci Ministerstva vnitra si po jednání prohlédli jednotlivé objekty lázeňských léčebných ústavů a posuzovali podmínky budoucího obnovení provozu. Problémové Zařízení služeb, které má inkriminované lázeňské domy Ministerstva vnitra ve své správě, řídil Michal Kříž, jehož ale ministr Chovanec pro třech týdnech odvolal. Nahradil ho Karel Silovský, který přišel ze soukromého sektoru. Kříž nicméně ve vedení služeb neskončil, přesunul se na místo provozního náměstka. Servisní organizaci vnitra ministr Milan Chovanec velmi kritizoval, pro server Lidovky.cz uvedl, že s její prací je „hrubě nespokojen".

Problémy kolem těchto objektů sledoval Deník několik let. Jejich pronájmem, který za bývalého ministra Ivana Langera (ODS) získala firma Temparano a v rozporu s nájemní smlouvou pronajala bez vědomí vnitra lázeňský dům Myslivna v Karlových Varech třetí osobě, se zabývala vláda už v roce 2009. Tehdy vše prověřoval audit, který nařídil ministr Martin Pecina. Závěry zprávy považoval za natolik závažné, že chtěl pronájem domů prošetřit Nejvyšším kontrolním úřadem (NKÚ). Předchůdce Peciny Langer se proti auditu ostře ohradil. Považoval ho za subjektivní závěr jednoho z odborů ministerstva a celou záležitost označil jako politickou objednávku ČSSD.

V roce 2011 ale spory utichly a společnost Temparano je Ministerstvu vnitra vracet nemusela. Výpověď z pronájmu ministerstvo stáhlo pod podmínkou dodatku k pronájemní smlouvě. Temparano přišlo o jediný objekt. O Myslivnu. Na tu vnitro vyhlásilo nové výběrové řízení.