„Jeden z hasičů ze stanice Cheb byl pozitivně testován na onemocnění COVID-19,“ informoval tiskový mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Do karanténa tak museli jít všichni jeho kolegové ze stejné směny.

„Službu na stanici Cheb nyní zajišťují hasiči ze zbývajících dvou směn,“ uvedl mluvčí.

V karanténě podle jeho slov zůstává šestnáct hasičů Hasičského záchranného systému Karlovarského kraje. „Postupně budou po uplynutí doby karantény testováni a budou se vracet zpět do služby,“ řekl Martin Kasal.

První případ nákazy krajští hasiči zaznamenali před čtrnácti dny. Jeden z hasičů ze stanice Mariánské Lázně se nakazil s největší pravděpodobností na společenské akci. Do karantény tak museli nastoupit všichni hasiči sloužící v Mariánských Lázních. Mariánskolázeňští hasiči už mají karanténu za sebou. „Do služby se hasiči ze stanice Mariánské Lázně vrátili ve čtvrtek odpoledne. Po uplynutí karantény byli všichni hasiči testováni a vždy s negativním výsledkem,“ sdělil mluvčí. Po důkladné desinfekci hasičské stanice v Mariánských Lázních, techniky a výstroje zajišťovali po celou dobu službu v Mariánských Lázních hasiči z Chebu.