VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lázně III a Alžbětiny lázně

Karlovy Vary – Otmar Homolka se vyjadřuje k aktuální situaci kolem karlovarských Lázní III.

2.9.2012 17
SDÍLEJ:

Otmar HomolkaFoto: Deník/Archiv

Prodáme Lázně III bez výběrového řízení stávajícímu nájemci (VESO), kterého navíc město patnáct let štědře podporuje nekřesťansky nízkým nájemným a investicemi do oprav budovy. Jako bychom byli na zastupitelstvu o tři roky zpět, kdy koalice ODS ČSSD „rozdávala" majetek města svým kamarádům.

Ale pozor, jedná se o rozhodnutí nové koalice a primátora Kulhánka, který svoji kariéru založil mimo jiné na kritice bývalého vedení města za takto připravený prodej Lázní III. Současné vedení města se dohodlo s VESEM, že stáhne za doby K20 podanou žalobu na neplatnost nájmu a VESO připlatí 90 mil. Oblíbený kompromis je na světě a obě strany si spokojeně mnou ruce.

Zdaleka nejde jen o nemorálnost prodeje, kterému jsme dříve všichni bránili. Jsou tu další dvě kardinální otázky. Za kolik a hlavně proč vůbec Lázně III prodávat? Cenu nikdo předem nemůže odhadnout, dokud se neuskuteční regulérní výběrové řízení (doposud provedené posudky se pohybují v rozmezí 29 – 193 mil Kč).  Ale hlavně proč prodávat budovu, která je ve slušném stavu (opravená střecha, fasáda, koncertní sál, hotelová část, restaurace, množství nebytovek na nejlukrativnějším místě K. Varů, lékárna, bazén atd.) a může městu dlouhodobě přinášet ročně možná desítky milionů za pronájem?

Město vlastně postupuje stejně, jako jeho bývalé vedení. Prodává majetek, aby mělo na vlastní provoz. Z Lázněmi III kupodivu přímo souvisí další městské lázeňské zařízení, do kterého chce vedení města investovat utržené peníze z prodeje Lázní III – Alžbětiny lázně. Budovu v dobrém stavu tedy město prodá a bude investovat do zubožených Alžbětiných lázní, které si přímo říkají o evropské či jiné dotace.

Nakonec pozitivní závěr s návrhem řešení:

Lázně III
1. Dokončit žalobu na zrušení nájemní smlouvy s VESEM
2. LIII provozovat formou pronájmu po regulérním výběrovém řízení, nebo vlastní společností nebo kombinací těchto způsobů
3. O prodeji uvažovat jako o krajním řešení, ale hlavně také s vypsáním regulérního výběrového řízení

Alžbětiny lázně
1. Zahájit kompletní revizi efektivity provozu lázní a provést změny za účelem dosažení nejméně vyrovnaného hospodaření (místo ročního schodku 5 mil Kč)
2. Provádět postupnou opravu technického stavu budovy
3. Sehnat Evropské či další dotace

Nastíněný program je náročný, proto se do něj vedení města nehrne. Ale je reálný. Vsadím se, že většina osob z vedení města či Alžbětiných lázní by si s tím poradila, pokud by tato zařízení patřila jim.

O. Homolka – O co jim jde?!

Autor: Redakce

2.9.2012 VSTUP DO DISKUSE 17
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odevzdat hlasy v parlamentních volbách přicházeli lidé také v obcích Hory a Stružná.
27

V Karlovarském kraji se očekává účast kolem 50 procent

Snímky z místa požáru na dálnici D6.
5

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Volební účast je zatím průměrná

Karlovarsko - Zájem o volby v Karlovarském kraji a na Karlovarsku byl v pátek poměrně slušný, ale nad průměrnou účast při volbách před čtyřmi roky (kolem 51 procent) se zatím nedostal.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení