Lázně Jáchymov si letos připomínají tři významná výročí. Vytvoření podmínek pro zahájení těžby v Jáchymově v roce 1515, návštěvu Marie Curie-Sklodowské v Jáchymově v roce 1925 a čtyřicet let od otevření lázeňského hotelu Akademik Běhounek.

Ten poslední úspěch jáchymovských lázní zůstal ale tak trochu skryt. Překonaly krizi a znovu se sem vracejí klienti. Pobyt jim omezila vyhláška Ministerstva vnitra před dvěma lety, která omezila lázně pojištěncům na jeden pobyt za rok. Lázně tak v roce 2012 během roku přišly o více než čtyři tisíce českých klientů, musely propouštět, a některé objekty dokonce uzavřít.

Dnes už je situace daleko příznivější. Pobyt klientů se opět prodloužil a čeští klienti se vrátili. Osm lázeňských hotelů, které Léčebné lázně Jáchymov obhospodařují, nemá o pacienty nouzi, spíše naopak. O tyto lázně, které pomáhají nemocným s problémy s pohybem, je velký zájem. Čeština tak zde byla o letošním zahájení lázeňské sezony slyšet všude. Bohatý kulturní program si návštěvníci užívali po celý víkend.