Přestože do rozběhu 46. ročníku mezinárodního filmového festivalu sice ještě zhruba čtvrt roku zbývá, už nyní se začínají dělat nejrůznější přípravy. Z týmu organizátorů už také zaznívají první podrobné informace.

Prezidentem mezinárodní poroty bude maďarský tvůrce světového věhlasu István Szabó. „„Devět let poté, co na 37. ročníku festivalu představil svůj film Na miskách vah, se István Szabó vrací. Jsme nesmírně potěšeni, že festivalovou porotu povede tak vynikající a legendární umělec,“ uvedl umělecký ředitel Karel Och.

Sám tvůrce se do Karlových Varů velmi těší. „Vždy, když jsem byl na filmovém festivalu v Karlových Varech, byl jsem nadšen, neboť jsem viděl dobré filmy a potkal zajímavé lidi,“ říká ke své účasti István Szabó.

Přípravy se však netýkají pouze hvězdného zastoupení umělců na festivalu. Připravují se i hotely a město. Pečlivě se například chystá letní kino a s týmem Jiřího Bartošky také čile komunikuje Lázeňský hotel Thermal, který je pro festival nepostradatelný. „V Malém sálu našeho hotelu dojde k výměně sedaček v hledišti a také se vymění koberec. To vše po dohodě s organizátory MFF,“ informoval Josef Pavel, ředitel hotelu Thermal.

Termín dokončení prací v Thermalu je stanoven na 31. května.Souběžně se na webu festivalu také objevila výzva, že se hledají na MFF brigádníci. Festival bude od 1. do 9. července 2011.