Rozpočet na jednu z nejvýznamnějších akcí v lázeňském městě činí dva miliony korun a podle primátora Petra Kulhánka (KOA) je cena ve stejných intencích jako v loňském roce.

„Soukromé subjekty se na rozpočtu podílí částkou 295 tisíc korun a letos poprvé se na organizaci zahájení lázeňské sezony podílí agentura CzechTourism. A to i finančně," uvedl primátor.

Slavnostní večer města se stejně jako vloni koná v pátek v Městském divadle a podle primátora Kulhánka půjde o velmi zajímavý hudební zážitek s celou řadou významných hostů, na housle například zahraje virtuózka Gabriela Demeterová a tento výjimečný koncert bude dirigovat Kryštof Marek.

Celým slavnostním večerem provede vzácné hosty herečka a moderátorka Tereza Kostková. V sobotu dopoledne vysvětí prameny papežský nuncius J.E. Giuseppe Leanza a městem projde tradiční průvod v čele s Karlem IV.

Na třech pódiích v lázeňském městě zabaví návštěvníky řada koncertů, například vystoupí Žlutý pes a další hudební skupiny.

Nebude chybět středočeský jarmark na třídě T. G. Masaryka, jarní porcelánové trhy před Grandhotelem Pupp či večerní audiovizuální projekce Vernum na stěny budovy divadla na téma Karlovarská voda. Neděle pak už bude patřit dětem.