Zaměstnanci karlovarského katastrálního úřadu přerušili vkladové řízení na budovu Lázeňskou 1, kterou si od města koupila společnost Slot Game. Potvrdila to ředitelka katastru Jitka Stoklasová i právnička úřadu Helena Procházková. „Řízení jsme přerušili sami,“ informovala Stoklasová. „Ohledně prodeje byla podaná u soudu žaloba, tak proto,“ upřesnila právnička katastru Procházková. V těchto dnech přitom vypršela lhůta, do které musel katastr o žádosti vkladu rozhodnout.

Žalobu na neplatnost prodeje podal u karlovarského soudu předseda představenstva Karlovarské průmyslové skupiny (KPS) Martin Šretr. Skupina o budovy projevila také zájem, ale z výběrového řízení byla vyloučena. „Podali jsme ji současně s žádostí na vydání předběžného opatření, které ale soud ani na druhý pokus nevydal,“ uvedl Šretr. „Proti zamítnutému opatření jsme se zároveň odvolali ke Krajskému soudu v Plzni,“ pokračoval Šretr.

V Plzni se objevilo další odvolání, tentokrát na katastrálním úřadu, které sem podala firma Slot Game. „Odvolali jsme se proti zastavení vkladového řízení. Právě jedu za právníky do Prahy, abychom celou situaci probrali,“ poznamenal včera Milutin Perič ze Slot Game, která za Lázeňskou 1 zaplatila 47 milionů korun. Část peněz musela složit už během soutěže.

Perič už počítá s tím, že kvůli Lázeňské 1 stane proti Šretrovi u soudu. „Pokud spor vyhrajeme, budeme pochopitelně vymáhat odškodné. Nejde totiž o žádnou fabulaci, že jsme celou budovu pronajali za tři miliony korun měsíčně, to je zkrátka pravda. Není přitom možné vytýkat městu, že nebylo dobrým hospodářem Lázeňské 1, 3, 5, když se mu nepodařilo dům tak výhodně pronajmout. Město totiž nebude nikdy dobrým hospodářem,“ prohlásil Perič. Odškodné v případě vyhraného soudního sporu prý bude podle něho Slot Game vymáhat po městu, které by pak mělo chtít peníze po KPS. Šretr už před časem konstatoval, že to považuje za nesmysl.

Veronika Vlková (ODS) z pozice primátorky, ale i právničky poznamenala, že vymáhat odškodné bude muset Slot Game po tom, kdo postupoval protizákonně. „A my jsme přesvědčeni, že město se protiprávního jednání vůči kupujícím nedopustilo. Pokud by firma chtěla odškodné po městu, budeme se bránit,“ varovala nedávno Vlková. Právnička katastru doplnila, že o vklad už požádali i zbývající kupci budov v Lázeňské ulici, Moser a Golem. „I na ně podáme návrh na předběžné opatření,“ dodal Šretr.