A navíc je stáčení vody do umělohmotných barelů proti kolonádnímu řádu. „Pokud si lidé čepují vodu do jednoho litru, pak nic nenamítáme. Ale pět a více litrů, to už je na pováženou a vystavují se postihu," uvedl Milan Trnka, ředitel Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád.

Zaměstnanci této příspěvkové organizace města nemohou u pramenů a na kolonádách držet nepřetržitý dohled. A nemohou ani neukázněné lidi postihovat, protože nemají status úřední osoby. Na to by museli přizvat městskou policii. „Nemůžeme být všude. To je stejné, jako když někdo jede na červenou. Pokud má štěstí, tak projede nejen bez havárie, ale také bez pokuty," konstatoval ředitel Trnka. Ale také dodal, že když někdo končí léčení a chce si vodu do lahví natočit, pak jsou zaměstnanci Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád shovívaví. „Kdyby šlo ale o byznys, tak to v žádném případě ne. A pokud by lidé, kteří si vodu čepují do lahví, v pitné kúře blokovali ostatní pacienty, pak se také vystavují postihu," zdůraznil ředitel Trnka.

Každý rok v lednu přestane karlovarské Vřídlo na dva týdny tryskat. Jinak tomu nebude ani v letošním roce, kdy je pravidelná odstávka naplánována od 19. ledna do 1. února. Odstávka se vždy koná v zimním období, kdy je v lázeňském městě nejméně turistů. Podle ředitele Milana Trnky budou práce prováděny v prodloužených směnách s maximálním úsilím využít odstávky objektů.

Snahou je též minimalizovat výluky na zásobovacích řádech termominerální vody, jimž se však nelze plně vyhnout, ale jsou realizovány v období nejnižší potřeby termominerální vody v balneoprovozech.