Z Karlovarského kraje hodlá v anketě bodovat Lesní stezka Žlutice, a to v kategorii Dětská hřiště – malá. Lesní nebo-li pohádkovou stezku postavila v loňském roce brněnská společnost UniPark. Vznikly dva pěší okruhy obsahující celkem osm zastavení s herními prvky. Nachází se zde prvky pohybové, balanční, hudební, hmatové, ale i prvky podněcující dětskou představivost a touhu po poznání. Stezka slouží veřejnosti od loňského září.

Návštěvníci stezky mohou vyzkoušet svoji obratnost například na prolézačce Mikádo nebo při chůzi po špalcích. Nejen pro zvídavé děti je navržen dendrofon, dráha pro šišky či stezka bosou nohou. Součástí stezky jsou i místa k odpočinku s originálně pojatým mobiliářem.

Divoká prasata, ilustrační foto
Více za odstřel divočáků. Terorizují obce a děsí lidi

Desetidenní hlasování odborné i široké veřejnosti začalo 21. února a veřejnost se do ankety může zapojit on-line přes odkaz www.drevenastavbaroku.cz/hlasovani. Své hlasy může poslat 95 dřevěným stavbám v osmi kategoriích. Cílem ankety je ukazovat veřejnosti krásu a přínosy dřevěných staveb. Jak vysvětlil ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák, dřevo je významný obnovitelný stavební materiál, jehož využíváním chráníme neobnovitelné zdroje, a tím i naše životní prostředí. „Dřevo je zkrátka naše budoucnost,“ poznamenal ředitel.

Některé vyspělé země to již zjistily a využívají dřevo zejména ve stavebnictví podstatně více než my v České republice. Proto se nadace snaží zvýšit zájem české veřejnosti o dřevěné stavby a skrze anketu dřevěných staveb ji rovnou propojit s realizačními firmami. „U každého díla jsou vždy uvedeny kontaktní údaje na soutěžící, aby si každý mohl jednoduše domluvit stavbu své dřevěné stavby roku,“ dodal Polák.

Soutěžní anketa Dřevěná stavba roku se koná tento rok již po osmé. Každý rok se v ní představí kolem 80 až 90 dřevěných staveb. Letos soutěží dokonce 95 staveb, což je druhý nejvyšší počet v historii ankety.

Ilustrační fotografie.
Na zájemce o „kotlíkové dotace“ čeká už posledních deset milionů korun