Podle dohody mezi izraelskou společností Overseas Travel, Letištěm Karlovy Vary a Karlovarským krajem měl být 23. května 2024 zahájen provoz pravidelné linky z Tel Avivu do Karlových Varů. Letiště tak čeká na vyjádření tour operátora o dalším postupu. Ve hře je také varianta využití letadla s menší kapacitou.

„Za letiště Karlovy Vary doufám, že tour operátor pro letošní rok pravidelnou linku zahájí, byť později a s menším letadlem, a tedy i menším počtem cestujících. Víme ale, že změna dopravce těsně před hlavní turistickou sezónou není jednoduchá věc,“ uvedla jednatelka Letiště Karlova Vary Alice Justina Undus.

Zácpy na karlovarském průtahu.
Na karlovarském průtahu opravují silničáři mostní závěry. Doprava opět vázne

Podle hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka je pochopitelné, že aktuální dění v Izraeli nepřeje cestovnímu ruchu a zájmu ze strany izraelské klientely. "Nicméně na izraelské straně je třeba zodpovědně zhodnotit, kdy lze do budoucna očekávat zlepšení situace. V opačném případě nevidíme smysl v pouhém posunutí termínu a opakovaném rušení plánovaných letů. Samozřejmě bychom byli velmi rádi, kdyby došlo k zahájení letů, i když třeba s menším stojem, ale je třeba přemýšlet i nad ekonomickými dopady v případě nenaplnění kapacit letadel na obou stranách,“ uvedl hejtman. Dle původního plánu se mělo z Tel Avivu a zpět létat v týdenní rotaci od května do září letošního roku.