Novou koncepci pravidelných leteckých linek v letech 2012 až 2016 zpracovalo Letiště Karlovy Vary. Ta má sloužit jako podkladový materiál, díky kterému by měly v budoucnu vzniknout nové linky do zahraničí.

„Pokud se bude jednat o leteckou linku jinam než do Ruska, tak bude potřeba finanční dotace přibližně 20 až 30 milionů korun. Proto bychom chtěli v budoucnu založit skupinu, která by pravidelné linky financovala. Skládala by se například ze zástupců města Karlovy Vary nebo zástupců velkých společností z regionu,“ konstatoval náměstek hejtmana kraje Petr Navrátil. Podobné skupiny se osvědčily i v zahraničí. „Za hranicemi dotují pravidelné linky například lázeňské domy, protože je to pro ně obchod, který je navíc výhodný. U nás jsme to ovšem zatím neřešili. Bohužel kraj nemá 30 milionů korun, aby mohl celou linku financovat sám,“ dodal náměstek.

Podle jeho slov lázeňským domům vyhovuje hlavně to, že ruská klientela sem už lítá. „Od 13. října bude v provozu nová pravidelná linka do ruského Rostova a od listopadu linka do Samary,“ uvedl náměstek Petr Navrátil. Karlovarský kraj může případnou novou leteckou linku podpořit částkou 3,6 milionu korun.

Karlovarské letiště je dlouhodobě v plusu a každý rok vydělává přibližně dva až čtyři miliony korun. „Letiště získává finanční prostředky i z dotačních titulů. Ovšem peníze, které letiště vydělá, jsou vždy investovány do jeho rozvoje. Letiště je v současné době určitě na dobré úrovni,“ uzavřel náměstek.