Ty tam jsou doby, kdy se z Karlových Varů létalo pouze do Moskvy. Díky charterovým letům cestovních kanceláří se na seznam destinací dostaly i exotické země, jako je Tunis, Turecko či ostrov Rhodos. „Tato nabídka je aktuální hlavně nyní, tedy v době dovolených,“ konstatoval Václav Černý, ředitel karlovarského mezinárodního letiště. Současně s rozšiřováním počtu destinací se do Karlových Varů dostávají i piloti jiných společností než pouze Českých aerolinií. „Vloni například obnovil provoz na lince z Moskvy ruský Aeroflot,“ dokumentoval zájem zahraničních společností ředitel letiště. Charterové linky z Karlových Varů pak zajišťují další dvě letecké společnosti Vedle české Travel Service je to ještě firma s exotickým jménem Karthago Airlines.

I když jsou pro turisty charterové lety zajímavé, pro Karlovy Vary jako takové jsou důležitější pravidelné spoje s Ruskem. Vedle už takřka tradiční linky Karlovy Vary – Moskva se na konci června dostal do letového řádu i spoj do Petrohradu. Od 30. června bude každou sobotu dopravovat turisty ze severu Ruska. „Tato linka je zajímavá i tím, že na ni v Praze navazují další spoje do celé řady lákavých zahraničních destinací. Namátkou mohu vyjmenovat Amsterdam, Barcelonu, Tel Aviv, Bejrút či Kuvajt,“ přiblížil lákavou novinku ředitel letiště.

Rozšíření nabídky odletů z karlovarského letiště vítají i Karlovaráci. „Když tady ta možnost je, tak proč jezdit do Prahy? Je to zbytečná ztráta času i peněz,“ uvedl Jan Němeček. „Nechápu, proč této možnosti nevyužívají všichni. Je to pohodlnější,“ doplnil jej Petr Jílek.