Přestože je areál v letních měsících v provozu a pro projekce jej stále využívá i mezinárodní filmový festival, chátrání a degradace kina raketově postupují. Celkové náklady na opravu kina magistrát odhadl na pět až šest milionů korun. Což podle náměstka Michala Riška (ČSSD) není v možnostech města.

„Na tuto sezonu opravíme zeď u orchestřiště, aby nehrozilo, že lidi spadnou dolů. Havarijní stav už nám odklad opravy neumožňuje,“ uvedl Riško. Práce budou stát 815 tisíc korun s podmínkou jejich dokončení do zahájení filmového festivalu. Ten letos začíná v pátek 29. června. Až pak přijde na řadu střecha orchestřiště a modernizace technického zázemí kina. Areál, který spravuje městská společnost KV City, rozezní hudba i letos. Sérii čtyř koncertů Best Rock Tour jako první zahájí už 11. května kapely Supergroup s Visacím zámkem.

Naopak v karlovarském rekreačním areálu se nebude rekonstruovat, ale přímo stavět. Místo staré pergoly zde vyroste nová restaurace i s terasou pro 300 návštěvníků za necelých šest milionů korun. „Stavba začne letos v září a práce by měly skončit v dubnu následujícího roku. Termín jsme takto volili záměrně, abychom neomezili letní sezonu,“ vysvětlil náměstek Čestmír Bruštík (vol.).

Areál Rolava skýtá pro Karlovaráky totiž prakticky jediné místo ke koupání. V posledních letech zde byla rozšířena a opravena sportovní zařízení, sportovci získali nové zázemí, záchranáři technický objekt a zmodernizována byla i on-line dráha mimoúrovňovým křížením. Nové jsou venkovní sprchy a pítka, převlékací boxy a šatní skříňky. Zeleň v areálu je upravena potřebám občanů. Celý areál je doplněn o turnikety u vstupů.

Jenomže i Rolava má své nekonečné problémy. Protože jde o přírodní vodní plochu, každoročně se zde řeší čistota vody, kterou ve vedrech zamořují sinice. Rolava nabízí ke koupání hned dvě vodní plochy, které hlídají plavčíci. V prvním případě se jedná o brouzdaliště a ve druhém o velkou vodní plochu, na které nechybí skluzavka či půjčovna šlapadel. Návštěvníci si zde mohou zahrát i plážový volejbal či tenis a pro nejmenší je zde dětské hřiště nebo trampolína. Škálu sportovní nabídky doplňuje workoutové hřiště.

Další potíží na Rolavě jsou kachny, které jsou významným znečišťovatelem vody v areálu „Stahují se sem z okolí, a i když se to nemá, lidé je tady krmí. A to na zvláštní krmeliště, které by mohlo vzniknout na soutoku Ohře a Rolavy. Pokud by vzniklo na nedalekém soutoku místo, kam by lidé mohli přijít a kachny si nakrmit, z areálu Rolava by se sem možná stáhly,“ plánoval ještě před lety náměstek Riško.

Podle Lukáše Červeného, jednatele společnosti KV City, která Rolavu provozuje, kachny z areálu postupně mizí. K občerstvení zatím slouží stánek, který má nahradit nová restaurace, jež návštěvníkům nabídne to, co Rolavě doposud chybí. Kvalitní stravování v moderním gastronomickém zařízení.