Největší suma směřovala do dřevostavby, která slouží jako klubovna a v případě mimořádně nepříznivého počasí i k ubytování osadníků. „Vloni už byl objekt prakticky nepoužitelný. Další kritickou položkou bylo zásobování tábora kvalitní vodou. Bylo tedy zapotřebí studny s odpovídající kapacitou,“ uvedl mluvčí magistrátu Jan Kopál.

Oprava dřevostavby včetně výplní, protipožárních dveří a elektroinstalace představovala náklady kolem 2,1 miliónu.
„Po tábornické sezóně bude z této částky ještě třeba dokončit opláštění. Zřízení třicetimetrové vrtané studny stálo 200 000 korun,“ poznamenal Kopál.

Už vloni město investovalo do kanalizace, rozvodů vody, elektřiny a plynu v dolním objektu tábora, kde je jídelna, kuchyň a umývárna, více než 200 000 korun.

Oprava veřejného osvětlení a výměna svítidel vyšla na 115 000 korun. Ještě předtím město vynaložilo 140 000 na opravy umýváren a chodeb.

„Karlovarský kraj jako dřívější vlastník viditelně nechtěl investovat do areálu, o jehož převodu s městem jednal. Investice tak zbyly na město, celkem jsme od okamžiku převodu vynaložili už dva a tři čtvrtě miliónu,“ konstatoval náměstek primátora pro majetek Michal Riško.

„V loňském roce jsme to tu při návštěvě tábora s kolegy z vedení města slíbili dětem i vedoucím. Za majetek jsme to navrhli do rozpočtu, a kolegové radní i zastupitelé pro ten návrh hlasovali, takže se to nakonec podařilo,“ dodal Riško.
Letní dětský tábor Vladař odchoval už několik generací karlovarských dětí. Díky opravám a investicím může pokračovat i v dalších letech.