Původně byl jejich koncert v rámci akce nazvané Létofest plánován v areálu koupaliště Rolava, kde ale akce nakonec neproběhne.

„Na Rolavě došlo v souvislosti s plánovanou výstavbou nového objektu občerstvení k výrazným zásahům do areálu, po kterých velká část plochy ještě není v takové kondici, aby odolala velkému počtu návštěvníků. Proto jsme se s organizátorem akce dohodli na změně lokace,“ uvedla primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Důvodem změny místa konání jsou ale i další věci, a to zejména velikost akce, jako je Létofest, jeho vysoká návštěvnost a obrovské nároky na logistickou a technickou stránku.

„My navíc volnočasový areál Rolava chápeme a chceme ho nadále udržovat jako relax zónu uprostřed města, kterou může doplňovat občasný a spíše komornější hudební, divadelní a další kulturní program,“ dodala primátorka.

Pořadatelé nemají se změnou místa problém a podle zástupce pořádající agentury Jána Porady bude vše připraveno tak, aby si víkend hudební příznivci naplno užili. „V současné době dolaďujeme umístění obou pódií, rozmístění občerstvení a další detaily. Změna místa konání Létofest 2019 v Karlových Varech nijak neohrozí,“ uvedl Ján Porada a dodal, že Létofest 2019 se v krajském městě koná v pátek 30. a sobotu 31. srpna.