Festival bude cashless, tedy bez možnosti platit hotově. „Hudební fanoušci, kteří jezdí po festivalech, to asi budou znát. Ostatní se nemusejí ničeho bát,“ vysvětluje zástupce pořadatelské agentury Ján Porada.

Princip je velmi jednoduchý a dobře ho znají i návštěvníci aquaparků a některých bazénových center. „U vstupu každý dostane náramek s čipem, na který si nabije libovolně zvolenou částku. Toto nabití může zaplatit hotově nebo platební kartou a v areálu festivalu se už pak platí pouze přiložením náramku s čipem. Lze ho dobíjet i během festivalu a návštěvníci si ho nechají na oba festivalové dny,“ vysvětluje zástupce pořadatele.

Nevyčerpané nebo neutracené peníze se vracejí při odchodu z areálu, případně pak po vyplnění formuláře na webových stránkách. Letošní Létofest je koncipován stejně jako ten loňský, pouze s tím rozdílem, že se nekoná na přírodním koupališti Rolava, ale na atletickém stadionu AC Start v Tuhnicích od 30. do 31. srpna. „Budou tam dvě pódia, na kterých se jednotliví vystupující budou střídat,“ dodává Ján Porada. Všechny kapely uvedené v programu festivalu potvrdily příjezd.