„Loňský rok jsme uzavřeli s třetími rekordními výsledky po sobě. Opět jsme potvrdili naši pozici,“ hodnotil uplynulý rok Alessandro Pasquale, generální ředitel KMV. Skupina KMV působí na dalších evropských trzích. Kromě České republiky je v Maďarsku lídrem na trhu přírodních minerálních vod prostřednictvím společnosti Szentkirályi Kékkúti Mineral Water Kft. „V Maďarsku realizujeme investiční projekty ve výši 2,6 milionu eur. Například ve stáčírně Kékkúti jsme zainstalovali jednu z nejmodernějších technologií míchání sirupů v Maďarsku. Letos chceme významně rozšířit výrobní kapacitu stáčírny Szentkirályi a investovat do tohoto rozšíření zhruba 7 milionů eur,“ uvedl Pasquale.

V Rakousku je skupina KMV (Waldquelle) dvojkou v sektoru přírodních minerálních vod a na třetí pozici v ochucených vodách. Na Slovensku drží skupina KMV pozici dvojky na trhu přírodních minerálních vod.
V Bulharsku v roce 2017 převzala skupina KMV společnost Quadrant Beverages JSC. V roce 2017 exportovala skupina KMV své výrobky do zhruba 20 zemí světa.

K největším odběratelům patří Slovensko, Německo nebo Rakousko, ale KMV vyváží i do vzdálenějších destinací, jako je Rusko, USA, Spojené arabské emiráty, Izrael nebo Austrálie. Loni KMV poprvé exportovaly ochucené varianty značky Mattoni do Saúdské Arábie a po mnoha letech se vrátily na ukrajinský trh. Podařilo se zvýšit podíl prémiových značek na celkovém vývozu, zejména Mattoni a Magnesia.

Letos v lednu se KMV staly výhradním nápojovým franšízantem a distributorem snacků PepsiCo v Česku, Maďarsku a na Slovensku a zakoupí stávající podniky PepsiCo v těchto zemích.

Transakce ještě podléhá schválení příslušných antimonopolních úřadů a očekává se, že by měla být dokončena letos v prvním pololetí.

KMV začátkem letošního roku založily pracovní skupinu, která si klade za cíl zanalyzovat, vyhodnotit a zefektivnit systém sběru a recyklace PET lahví. Jedním z výstupů její činnosti má být návrh řešení, které navrhne možnosti zálohování nápojových obalů, takzvaný depozitní systém.

Zároveň KMV rozvíjejí dopravu svých výrobků po železnici (na snímku). Od roku 2012 rostou objemy nákladní vlakové přepravy z Kyselky na Moravu o 20 procent. Nyní KMV budou brzy dopravovat své výrobky rovněž do středních Čech.