VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé mohou posílat návrhy bez zastupitelů

Karlovy Vary - Místo zastupitelů lidé. Karlovarští radní změnili pravidla obecně závazné vyhlášky o čestném občanství, o poctách a ceně města a nově budou kandidáty navrhovat občané.

1.11.2015
SDÍLEJ:

Návrhy na městská ocenění mohou lidé už posílat přímo bez prostředníků ze zastupitelstva.Foto: Ilustrační foto Deník

Ti až dosud museli své návrhy adresovat místním zastupitelům, kteří je pak předali k posouzení radě města. „Konečné slovo o oceněných ale bude mít stále zastupitelstvo. Návrhy musejí obsahovat životopis a zdůvodnění nominované osoby a lidé je mohou zasílat do konce ledna příštího roku na magistrát nebo přímo k rukám radních," vysvětlil primátor Petr Kulhánek (KOA). Město každoročně uděluje jednu až dvě ceny města včetně čestného občanství. „Nechceme a nebudeme tato uznání, která jsou udělována za mimořádný přínos kandidáta pro město, devalvovat," uvedl primátor. Před radními stojí nyní ale ještě další úkol. A to vytipovat a navrhnout laureáta na udělení mezinárodní Ceny Karla IV., kterou uděluje Praha a Univerzita Karlova. O návrh kandidáta mimořádně požádala Karlovy Vary pražská primátorka Adriana Krnáčová, a to u příležitosti 700. výročí narození římského císaře a českého krále Karla IV. Poprvé byla tato cena udělena v roce 1993 francouzskému filozofovi Paulu Ricoeurovi. „Já jsem zatím nikoho nevytipoval, nikdo mě nenapadá," přiznal primátor Kulhánek. A v podstatě bezradní jsou i náměstci Michal Riško (ČSSD) a Čestmír Bruštík (ANO). Karlovy Vary musejí Praze odpovědět do 15. listopadu a radní tímto úkolem pověřili náměstka Jiřího Klsáka (KOA).

A novinky jsou také i v záštitách města, o něž žádají město organizátoři kulturních i sportovních akcí. Nově připadá tato pravomoc i náměstkům. Až dosud záštity uděloval pouze primátor.

Autor: Ivana Kalinová

1.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení