Na 1 600 lidí zůstávalo na Ašsku a Drmoulsku ještě v pondělí v poledne bez proudu. Od nedělního poledne se snažili pracovníci ČEZ opravit vedení, na které mezi Hranicemi a Studánkou popadaly stromy obtěžkané sněhem.

„Těch lidí je možná i více než 1 600,“ uvedl starosta Hranic Miroslav Picka. „Můžeme být rádi, že se trochu oteplilo a teplota nezůstala na minus deseti, protože jinak by lidé v panelácích zmrzli. Situaci bohužel nemůžeme řešit a jen čekáme, kdy to bude opravené,“ uvedl.

„Všude byl klid, jen v Karlovarském kraji nastala kalamita, zejména v Ašském výběžku,“ potvrdil mluvčí ČEZ pro západní Čechy Martin Sobotka.
Popadané stromy přidělaly elektrikářům mnoho práce. „První potíže přišly v neděli kolem poledne, další kalamita nastala okolo sedmé hodiny večer a další v jednu hodinu v noci na pondělí. Zaznamenali jsme 48 poruch na nízkém napětí a 24 na vysokém napětí. Hůř se samozřejmě opravuje vysoké napětí, kde dráty vedou lesem a těžko se k nim dostává,“ uvedl.

„Když někde pracovníci zjistí závadu, opraví ji, ale pak se objeví o kus vedle,“ popsal, jak vypadá situace. „Muži už jsou unavení, podobný stav trvá už tři týdny,“ uzavřel.

„Což o to, potraviny si člověk v takovém chladu dá za okno, ale s topením je to horší. Panelák promrzne hrozně rychle a v rodinném domě zase potřebujete, aby vám běželo čerpadlo. Doufejme, že to spraví co nejrychleji,“ poznamenal jeden z hranických občanů.