„Do výběrového řízení se přihlásilo pět společností a cena vítězné nabídky byla 1 799 742,22 Kč bez DPH," uvedl náměstek Čestmír Bruštík (nez.).

Stavbu společnost KV Realinvest zahájila 12. září a předpokládaný termín dokončení je stanoven na 14. listopad letošního roku.

„Zakázka zahrnuje výstavbu přechodu pro chodce s dělícím ostrůvkem a výstavbu autobusových zálivů," uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Zastávky jsou navrženy v místě stávajících zastávek na ulici Moskevská mezi křižovatkou s ulicemi Alšova a Sládkova. V současné době jsou zastávky bez zálivů, autobusy zastavují v jízdním pruhu. „Díky zajíždění autobusů do zálivů nebude přerušená plynulost dopravy po ulici Moskevská," vysvětlil náměstek. Délka navržené nástupní hrany je 13 metrů, což podle něj odpovídá pro délku autobusů 12 metrů, které jezdí po ulici Moskevská. Přechod pro chodce je devět metrů včetně dva metry širokého dělícího ostrůvku. Přechod bude osvětlen svítidly typu Zebra. Zdejší dopravu stavba omezí a zkomplikuje jenom mírně. „Ulice Moskevská bude v průběhu stavby uzavřena vždy jen částečně, po polovinách, se střídavým provozem v jednom jízdním pruhu," vysvětlil mluvčí Kopál. Zdejší lidé si tak po letech oddechnou, protože při přechodu této velmi frekventované komunikace museli před projíždějícími auty doslova uskakovat. A to i kočárky s dětmi. Po dokončení přechodu už silnici přejdou bez komplikací.