Od příštího roku se zřejmě zvedne cena jízdného v městské hromadné dopravě v Karlových Varech. Podle Jaroslava Růžičky (Alternativa), náměstka primátora, už představenstvo Dopravního podniku o vyšší sazbu jízdného magistrát zažádalo. „Zatím jde pouze o návrh, jímž se rada města bude teprve zabývat. Zda bude jízdné dražší, to bude jasné na konci října. Vše stále zvažujeme,” vysvětlil Růžička.

Rozpočet Dopravního podniku, který od města na provoz ročně dostává dotaci ve výši přibližně šedesáti milionů korun, je podle něj velmi napjatý a ke zvýšení jízdného jej nutí vyšší ceny pohonných hmot i vyšší daň z přidané hodnoty, která začne platit od 1. ledna příštího roku.

Cena jednotlivé jízdenky se podle vedení magistrátu ale zdražovat rozhodně nebude. „Jednalo by se o zvýšení ceny u časových jízdenek,” upřesnil náměstek Růžička. O kolik budou tarify v MHD vyšší, to náměstek odmítl specifikovat. Připustil pouze čtyři procenta. Se žádostí představenstva Dopravního podniku se podle něj musí nejprve seznámit rada města. Za měsíční časovou jízdenku nyní lidé zaplatí 330 korun a za čtvrtletní 770 korun. Roční jízdné pro seniory od sedmdesáti let a pro děti od šesti do patnácti let činí 200 korun. Jízdné v městské dopravě postupně zvyšují všechna města.