„Chceme zajistit stejné životní podmínky, jako mají lidé v ulicích Jateční, Vítězná a na nábřeží Jana Palacha," píšou mimo jiné v petici. A poukazují na to, že absence protihlukové zdi negativně ovlivňuje jejich život. Kvůli hluku z průtahu údajně nemohou otevírat okna a větrat. A to ani ve dne, ani v noci.

„Město požadavek lidí podporuje, ovšem samo nemůže situaci řešit. Průtah není jeho komunikací. Proto petici postupujeme Ředitelství silnic a dálnic jako správci této silnice," uvedl primátor Petr Kulhánek.

Obyvatelé Dolních Drahovic požadují, aby byla protihluková stěna prodloužena v úrovni Drahomířina nábřeží mezi železničním a Pražským mostem.

Vedení krajské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o vzniklé iniciativě občanů ví. Na vyřčení oficiálních stanovisek je ale zatím příliš brzy. „Musí se prokázat, že jde o hluk z naší silnice. V současnosti celou tuto situaci prověřujeme, ale na žádné bližší detaily nemohu teď odpovědět. Zatím jsme ani nezjišťovali, zda by prodloužení stěny bylo stavebně možné. Zda by se tam vešla a podobně," uvedl Lukáš Hnízdil ze správy ŘSD Karlovy Vary.