Vánoce se pomalu, ale nezadržitelně blíží. Lidé mají poslední možnost zakoupit vánoční dárky. Obchodní centra každý den navštíví tisíce lidí, kteří se snaží sehnat poslední drobnosti pod stromeček.

„Čím více se blíží Štědrý den, tím jsem nervóznější, že mi něco chybí. Dárky nakupuji již od konce listopadu, ale i nyní každý den něco dokoupím,“ řekla Marta Růžičková z Karlových Varů.

Supermarkety nabízí zákazníkům vzhledem k blížícím se Vánocům stále větší slevy.

„Každý rok si nechám nějaké dárky na poslední chvíli, jelikož vždy jsou těsně před Vánocemi levnější. Oblečení nakupuji převážně až po 20. prosinci, protože si myslím, že se to opravdu vyplatí. Slevy jsou někdy opravdu výrazné,“ dodala Růžičková.

Den před Vánocemi si mohou lidé zakoupit hračky až o 50 procent levněji, než tomu bylo ještě před týdnem.
„Oproti minulým rokům jsme se letos rozhodli začít s výprodeji již před Vánocemi. Jednorázově jsme například zlevnili všechny hračky o 50 procent. Další vlna výrazných slev na široký sortiment potravin, hraček, domácích a sportovních potřeb či elektroniky bude pokračovat po vánočních svátcích,“ uvedl Libor Kytýr, ředitel komunikace prodejen jedné ze sítí supermarketů.

Nákup v supermarketu má také výhodu v tom, že lze výrobek do čtrnácti dnů od zakoupení vrátit. Výrobek nesmí být samozřejmě poškozen a musí být v originálním balení.

„Nejčastěji zákazníci přicházejí vrátit nebo vyměnit oblečení a boty z důvodu nevyhovující velikosti. Mnoho zákazníků také vrací hračky, protože se pod stromečkem sešla například dvě auta na dálkové ovládání,“ dodává Kytýr.

„Já chci vždy mít zakoupené všechny dárky už začátkem prosince a zatím se mi to každoročně daří. Nakupuji tak brzo proto, že nemám ráda, když pak těsně před Vánocemi jdu do supermarketu a všechny obchody jsou plné lidí a nedá se v nich hnout. Sice obchodní centra pak nabízejí velké slevy, ale i ty dokážu oželet,“ prozradila Bohumila Karlová z Ostrova.

Supermarkety doprodávají poslední vánoční produkty. Příští týden nabídnou obchody návštěvníkům silvestrovskou pyrotechniku.