Kostely, lázně či botanickou zahradu mohli o víkendu navštívit milovníci památek a přírody. Uskutečnila se totiž tradiční akce Dny evropského dědictví. V rámci této akce se mnoho památek v regionu otevřelo veřejnosti.

„Jedná se o rozsáhlý celoevropský projekt, který vede k neformálnímu uvědomování si kořenů našich národních identit a ochraně kulturního odkazu našich předků,“ řekl Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu. V Karlových Varech si mohli návštěvníci prohlédnout například lesní Findlaterův altán, Ondřejský hřbitov či kostel sv. Ondřeje. Mnoho zvědavců zavítalo také do Zámeckých lázní, kde je provázel náměstek karlovarského primátora Jiří Klsák.

V rámci této evropské akce se zpřístupnila i botanická zahrada v Bečově, která je jindy uzavřena. „Vzhledem k neustálému vandalismu a poškozování stavby je v současnosti botanická zahrada úplně uzavřena. Rozhodli jsme se, že ji zpřístupníme alespoň v rámci akce Dny evropského dědictví. Návštěvníky jsme samozřejmě po zahradě provedli. Nechyběl odborný komentář a vidět mohli i obnovované části,“ konstatoval Jiří Šindelář z botanické zahrady v Bečově.