K vidění zde byly kočky nejrůznějších plemen, na výstavu se přihlásilo přes dvě stovky zástupců koček ušlechtilých i domácích. Podle organizátora Jana Choulíka letos přijeli i zástupci z Lotyška či z Ruska. Nechyběli i chovatelé z Dánska, Německa, Nizozemí, Polska a pochopitelně z České republiky.

„Celkem zde po oba dva dny bude 320 koček, je úplně plno. Je zde velká konkurence, výstava je nadupaná, krásná a kvalitní. My si hostů velmi vážíme, tady není místo pro nervozitu, to je muzikál," pochvaloval si atmosféru Jan Choulík. I on sám kočky chová, a to mainské mývalí. A kočičí šampioni manželů Choulíkových jsou vždy velmi úspěšní. Bez ceny z výstavy většinou neodcházejí.

„Já ale nechci doma vyhrávat," vysvětlil Jan Choulík, který má největší radost z toho, když všechno klapne, výstava se povede a návštěvníci jsou spokojeni. A to se podařilo i o uplynulém víkendu. Poprvé byl na výstavě k vidění kurilský bobtail, což je kočka, které chybí ocas. Přijela s ní dánská výprava.

A světe, div se, k vidění byli na výstavě také náměstci Čestmír Bruštík (ANO) a Michal Riško (ČSSD). „Přišli jsme ze zvědavosti," přiznali se. A do třetice výstavu zahájil primátor Kulhánek, pod jehož záštitou se tato mezinárodní akce konala.