„Velice si vážím silného mandátu, kterého se mi od členské základny dostalo. Je to zároveň velká výzva a zodpovědnost splnit očekávání a doufám, že se s tím se ctí poperu,“ uvedl ke své nominaci Jiří Vaněček.

Jiřímu Vaněčkovi je 48 let, je ženatý a má tři dcery. Od roku 2010 je předsedou karlovarské ODS a od roku 2012 zároveň předsedou ODS v Karlovarském kraji. Z veřejných funkcí dlouhodobě působí v pozici předsedy správní rady Nadace města Karlovy Vary a předsedy představenstva Dopravního podniku Karlovy Vary.

Na kandidátku ODS byli dále zvoleni dosavadní náměstek primátorky Petr Bursík, člen zastupitelstva města Viktor Linhart, bývalá starostka Smolných Pecí a realitní makléřka Romana Marečková, krajský ředitel České obchodní inspekce Jan Řezáč a ředitelka KV City Centrum Simona Vránová. Ve druhé polovině byli zvoleni Tomáš Nesrsta, Vladimir Hůrka, Petr Dohnal a Roman Bílský.

ODS zatím zvolila prvních deset kandidátů. "Zbytek kandidátní listiny bude dovolen podle výsledků vyjednávaní a rozhodnutí, zda v podzimních volbách bude ODS kandidovat společně s KDU-ČSL a TOP09 pod platformou SPOLU či samostatně. Tato jednání stále probíhají," uvedl Tomáš Grosser, regionální manažer ODS. V letošních volbách budou na kandidátní listině za ODS zastoupeni i nezávislí kandidáti bez politické příslušnosti, kteří se rozhodli občanské demokraty podpořit. Tato jednání zatím nejsou podle regionálního manažera doposud ukončena.