„V úterý jsme podali kompletní kandidátku do krajských voleb," uvedl Lukáš Bernat předseda krajské sdružení Svobodných.

Dvojka na kandidátce Svobodných je Luboš Orálek (bývalý člen ODS) z Oloví, který bude obhajovat mandát krajského zastupitele. Trojka je Lukáš Bernat z Karlových Varů. „V letošních volbách budeme považovat za neúspěch, pokud se nám nepodaří získat mandáty. V předvolební kampani budeme bojovat o voliče, jímž nejsou lhostejné ekonomické a osobní svobody, přičemž tyto hodnoty současná etablovaná pravice postrádá, a tím jsme na české politické scéně unikátem. Jakákoli úroveň českého politického systému tomu není výjimkou," vysvětlil Bernat.

Na senátora bude na Sokolovsku za Svobodné kandidovat Jiří Pánek, který byl v primárkách těsnou většinou vybrán na úkor Luboše Orálka.

Lídrem ALTERNATIVY do kraských voleb je Jiří Kotek, krajský zastupitel a karlovarský bývalý náměstek, dvojkou na kandidátce je zeměměřič Balatka ze Sokolova a trojkou Miroslav Plevný ze Sokolova, vysokoškolský učitel, děkan ekonomické fakulty a krajský zastupitel a radní.

Také ALTERNATIVA už podala na Krajský úřad Karlovarského kraje kompletní kandidátní listinu pro krajské volby 12. až 13. října.