„Naše přípravy na sezonu finišují. Otevíráme 2. května, a to včetně nové lanové dráhy, která je zaměřena na žáky základních škol," řekl ředitel Lázeňských lesů Evžen Krejčí. V současné době jsou v areálu dvě dráhy. Jedna je zaměřena na ty nejmladší a pro žáky základních škol je tedy moc jednoduchá, a ta druhá je naopak pro dospělé. „Zvolili jsme proto střední cestu, a nyní tak můžeme nabídnout služby všem," dodal Krejčí.

Novinky se dočkají také milovníci zvěře. „Na letošní sezonu chystáme přivést nové jeleny, aby tak rozšířili stádo dvou našich. Musíme ale počkat, až jednomu z nich opadá paroží, aby při transportu nikomu neublížil," upřesnil Krejčí.

Na další zvěř musí areál Linhart počkat, neboť období rození mláďat ještě nenastalo. „Bude to ale výhoda mít zde mladé. Jelikož tu budou vyrůstat, budou zde jako doma," vysvětlil ředitel Lázeňských lesů.

I letos bude k dispozici karavan s drobným občerstvením. Už loni se rozšiřovala silnice, která tak rozšířila parkovací místa pro návštěvníky. Díky mírné zimě se lidé chodili na zvířata koukat v průběhu celého roku.

„Někteří si stěžovali, že nic neviděli, další naopak, že už viděli vše. Je to o štěstí," odmítl některé negativní reakce Krejčí s tím, že po vysazení další zvěře a teplejším počasí bude více možností pozorovat zvířata.

S novou sezonou začne také vzdělávací program pro mateřské a základní školy. Ty budou doprovázet výstavy v budově bývalé výletní restaurace.

„Plánujeme jednu stálou výstavu s fotkami o rekonstrukci Linhartu, a další krátkodobější se zvířaty a radami, jak se chovat v přírodě," uzavřel Krejčí.