Členové občanského sdružení Lions Club Karlovy Vary oslavili uplynulou sobotu dvacetileté výročí Charter Night, tedy dvacáté výročí svého založení. „Lions Club je sdružení dobrovolníků, kteří svou vlastní prací nad rámec svých pracovních povinností a nad rámec péče o své vlastní rodiny ve volném čase pomáhají tam, kde je to potřeba a kdy již nikdo jiný pomoc neposkytne,“ uvedl Martin Tocik, člen klubu.

Členové sdružení Lions Clubu Karlovy Vary jsou zejména zaměřeni na pomoc zrakově postiženým dětem. Oslavy se zúčastnilo osmdesát hostů, mezi nimiž byli především členové třinácti Lions Clubů z Čech a Slovenska, dvou Lions Clubů ze SRN, představitelé politického a společenského života.
„Například za Karlovarský kraj se zúčastnil Martin Havel, náměstek hejtmana pro ekonomiku, legislativu a informatiku, a zástupci subjektů, kterým je ze strany sdružení Lions Club Karlovy Vary poskytována pomoc,“ dodal Martin Tocik.

Oslavy výročí se konaly už od rána. Začaly návštěvou sklárny Moser, muzea výrobce likéru Jan Becher, podzemí Vřídelní kolonády a prohlídkou lázeňského území města Karlovy Vary.

Odpoledne pak začal vlastní slavností ceremoniál v reprezentativních prostorách hradu Loket.

„Byli zde představeni zakládající členové, jimž byla udělena ocenění za přínos pro hnutí Lions, a dále pak i ti členové sdružení Lions Club Karlovy Vary, kteří se svou prací nejvíce přičinili o dosažení dobrých výsledků sdružení Lions Club Karlovy Vary v rámci poskytování pomoci potřebným. Bylo konstatováno, že sdružení Lions Club Karlovy Vary kromě faktické pomoci rozdělilo mezi potřebné částku přesahující dva a půl milionu korun. Mezi nejvýznamnější dary náleží částka 1 100 000,00 korun na pořízení moderního diagnostického zařízení pro oční oddělení nemocnice v Sokolově, 200 tisíc korun na pomůcky pro nevidomou dívenku Šárku Poláčkovou, která krátce po narození zůstala pouze v péči matky a nad níž převzalo sdružení Lions Club Karlovy Vary patronát, 200 tisíc korun na nábytek a nájemné startovacího bytu pro Dětský domov v Ostrově, 120 tisíc na pořízení diagnostického zařízení pro organizaci Správa zdravotních a sociálních služeb Cheb, tedy dřívějšího Stacionáře pro děti s očními vadami, 100 tisíc korun na provoz pro SONS, pobočka Cheb, 70 tisíc na knihy pro nevidomé pro příspěvkovou organizaci Krajská knihovna Karlovy Vary, 65 tisíc na elektronický zápisník pro nevidomého Tomáše Vrchlavského, studenta vysoké školy , 65 tisíc na provoz pro sdružení nevidomých Tyfloservis, 50 tisíc na pomoc obětem zemětřesení pro UNICEF, 47 tisíc na podporu sportovní činnosti handicapovaných dětí pro občanské sdružení Kontakt Bb,“ vyčíslil pomoc právník Tocik.


Dodal, že je potřeba si uvědomit, že uvedené peněžní prostředky obstarali členové sdružení Lions Club Karlovy Vary svou vlastní činností, která spočívá v organizování akcí, jež jsou zdrojem příjmů sdružení a které jsou v plné výši přerozděleny potřebným.
„Výdaje na vlastní provoz sdružení Lions Club Karlovy Vary hradí členové z příspěvků,“ doplnil.


Mezi nejznámější akce patří tenisový turnaj Lions Cup Karlovy Vary a golfový turnaj Lions Golf cup. V minulosti to byl i prodej svařeného vína o Vánocích a pořádání koncertů vážné hudby.


Oslavy vyvrcholily v sobotu večer slavnostním rautem s doprovodným programem. „Hosté je označili za povedené. Jediným stínem byla kolize se slavnostním zakončením filmového festivalu, což mělo za následek menší účast představitelů politického a společenského života Karlových Varů a Karlovarského kraje. Ti dali přednost zakončení festivalu,“ doplnil advokát Tocik. ⋌