Patronkou tohoto ročníku byla mladá, nadějná spisovatelka, tvořící pod pseudonymem Anna Bolavá. „Když říkáme, že povídky přišly z celé republiky, je potřeba uvést, že deset z nich bylo z Karlovarského kraje a pět autorů bylo přímo z Karlových Varů. Nejvzdálenějším místem, odkud povídka do soutěže dorazila, byl Třinec,“ uvedla mluvčí krajské knihovny Michaela Němcová.

Povídky přišly také z Prahy, Mikulova, Děčína, Plzně, Českých Budějovic, Kroměříže, Starých Splavů nebo Nových Mitrovic a Písku. Několik povídek přišlo také z dalších míst Moravskoslezského kraje, jako je Havířov, Frýdek-Místek, Orlová nebo Karviná. I letos byla porotou udělena Cena poroty. Ta byla zavedena před třemi lety, jelikož se pravidelně stávalo, že porota, složená z knihovníků, pracovníků v kultuře a vysokoškolských studentů, měla většinou jiného favorita na hlavní cenu než patron či patronka soutěže.

„Letos poprvé byl názor poroty i patronky stejný. Proto Cenu poroty i hlavní cenu 11. ročníku Literární soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary získal Miroslav Rezek ze Starých Splavů,“ oznámila Němcová. Ten ke svému skvělému úspěchu řekl: „Moje literární pokusy byly vždycky určeny mé ženě, neodvažoval jsem se jít s nimi na trh. Je to škoda, či ne? Nevím. Ať to posoudí jiní. Píšu, protože mě to pořád baví.“ Jeho vítěznou povídku s netradičním názvem Pankreate, jenž jsi na nebesích naprosto fenomenálním způsobem interpretovala na slavnostním předávání cen knihovnice z Lokte Marcela Hadravová.

Na druhém místě se umístila Zuzana Vorlíková s povídkou Svatá dvojice a loňská vítězka Lucie Zdráhalová s povídkou Na celý život skončila na třetím místě. Povídky všech 10 finalistů 11. ročníku soutěže byly zveřejněny v Almanachu soutěže, který je pro zájemce k dispozici v Informačním středisku krajské knihovny ve Dvorech i v pobočce Lidická. „Vítězné práce si budou moci zájemci přečíst také v dalším čísle knihovnického občasníku Mezi regály, které vyjde v průběhu měsíce března a bude k dispozici zdarma ve všech odděleních krajské knihovny,“ doplnil ředitel krajské knihovny Vratislav Emler.

Motto 11. ročníku Literární soutěže, podle nějž měli amatérští literáti napsat svou soutěžní povídku, bylo vybráno podle patronky akce Anny Bolavé. Konkrétně z jejího prvního románu Ke dnu. „Povídka mohla motto obsahovat nebo se od jeho poselství pouze odvíjet,“ dodal Emler. Motto znělo: „Jsem to pořád já. Dokážu vnímat a cítit a rozplakat se, jsem to já!“