Ze staré dřevěné loděnice, která zchátrala a nevyhovovala daným účelům, zůstala po demolici prakticky základová deska. Nová stavba musela téměř přesně kopírovat původní rozměry objektu, protože v záplavovém území nelze postavit větší budovu. "Projektant se proto musel hodně snažit, aby nový objekt byl co neúčelnější. Stavbu provedla společnost Thermia bau. Z celkových nákladů jsme polovinu získali jako dotaci od státu," řekl Keřka.

Loděnice nabízí kromě sociálního zařízení prostory pro vodáckou klubovnu, kavárnu, sklad na lodě a velkou terasu. Pokud město najde co nejdříve provozovatele, měla by sloužit ještě v letní sezoně. "Doufáme, že o zařízení bude zájem. Podnikatelským aktivitám se v podstatě meze nekladou. Před budovou je i dostatek prostoru pro vybudování menšího kempu. Záleží jenom na novém provozovateli, jestli bude ochoten splnit všechny podmínky kladené na tato zařízení," poznamenal náměstek.

V úpravách dosud nevyužívaných a v mnoha případech i značně zpustlých břehů Ohře hodlá město pokračovat i po rekonstrukci loděnice. Už má k dispozici studii říčního meandru v prostoru staré karlovarské vodárny. I ten by se mohl po revitalizaci změnit v klidovou a rekreační zónu. "Tento projekt bychom mohli realizovat někdy v horizontu dvou až tří let. Budeme na něj žádat o dotaci z Evropské unie," dodal náměstek.