Kdo bude příštím nájemcem loděnice pod Chebským mostem? O tom rozhodne výběrové řízení obálkovou metodou, v němž zájemci radnici nabídnou podnikatelský záměr a výši nájemného a předloží patřičné reference. Do obchodní soutěže, která končí 7. června, se hlásí i karlovarští vodáci, přestože loděnice byla od nepaměti jejich majetkem. Kvůli administrativní chybě objekt ale v devadesátých letech připadl městu a to pak s vodáckým oddílem uzavřelo pouze nájemní smlouvou na dobu neurčitou.

Tento smluvní vztah ale podle magistrátu skončil zahájením náročné rekonstrukce loděnice. „Když starý objekt zanikl, protože před opravou musel být zbourán, zanikla i tato smlouva. Na nájemce zrekonstruované loděnice proto město vypsalo výběrové řízení,“ uvedl Jakub Kaválek mluvčí radnice. Vodáci jsou ale přesvědčeni o opaku. „Po poradě s právníkem víme, že rekonstrukcí nájemní smlouva nezanikla. O loděnici máme zájem, a proto jsme se také přihlásili do výběrového řízení.

Zjistili jsme z elektronických informací (nikoli z vývěsky před magistrátem), že přihlášky do výběrového řízení radnice uzavírá 7. července v 15 hodin. Jsme zvědaví, jak to dopadne. Finančně se nám asi jakožto sportovnímu odddílu těžko podaří ´přetlačit´ soukromou firmu,“ říká předseda karlovarských vodáků Martin Smolík. Dodává však, že v případě neúspěchu se sportovci budou muset rozhodnout: budou se s radnicí soudit, nebo ne? „Zatím nechceme předjímat výsledek.

Chceme skutečně počkat až na to, jak výběr dopadne,“ zdůrazňuje Smolík. Vodáci stáli u zrodu projektu rekonstrukce, připomínkovali každý detail tak, aby stavba odpovídala svému účelu. „Podle původního projektu v loděnici neměla být žádná, ani malá hospoda, jen klubovna. Nyní tam však restaurace je. Nevíme, proč došlo ke změně projektu. My jsme v každém případě připraveni loděnici i půjčovnu lodí uvést do provozu během čtrnácti dnů,“ dodává Smolík.