Svůj zlatý úspěch vybojovali dalovičtí studenti v konkurenci jedenadvaceti družstev ze čtrnácti škol například z Olomouce, z Opavy, Brna, Liberce nebo z Prahy. Na 2.místě byla OA a SOŠ logistická Opava a bronzoví odjelo družstvo VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní Děčín.
„Radost byla o to větší, že zlato jsme získali poprvé až nyní v osmém ročníku a v největší dosavadní konkurenci," uvedla Jana Duringerová, garant celé soutěže.
Součástí středoškolského klání byl mimo jiné Den D s prezentací zaměřenou na lean management a finálový rozstřel čtyř nejlepších týmů při interaktivní hře „Riskuj!". Odměnou pro soutěžící byla exkurze do závodu SKF v Chodově, kde žáci viděli logistiku v praxi. Celou akci podpořily nejen partnerské firmy, ale také Karlovarský kraj.
Soutěž vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a konala se pod záštitou Svazu spedice a logistiky Praha. Akce prověřila logistické znalosti, prezentační dovednosti, ale také logické myšlení a postřeh 66 soutěžících z celé republiky. (štr)