Už v pátek se k volební urně dostavil na Božím Daru nejúspěšnější běžec na lyžích posledních let Lukáš Bauer. K urně jej vedle týmového kolegy Milana Šperla doprovodila i jeho manželka Katka. V sobotu se Lukáš se svým týmem vypravil do Itálie na dvoutýdenní soustředění.

„Po pravdě řečeno jsme se o volby až tak moc nezajímali. Možná poslední týden jsme sledovali inzeráty politických stran v novinách a na letácích, které jsme dostávali do schránky,“ řekla Katka Bauerová. I předvolební kampaň jednotlivých stran a uskupení šla tak nějak „mimo“ rodinu úspěšného sportovce. „Spíše jsme ji ignorovali,“ přiznala manželka reprezentanta.

Po čtrnáctidenním soustředění čeká na Lukáše Bauera další závod horských kol. „A pak už snad vyrazíme na dovolenou. Chceme jet do Chorvatska. Dostali jsme doporučení, že je tam vhodné prostředí pro astmatiky,“ dodala Katka Bauerová.

Účast ve volbách byla na Božím Daru nad celorepublikovým průměrem. Celostátně přišla podle prvotních odhadů k urnám pětina voličů, na Božím Daru to bylo podle slov Jakuba Kuneše, předsedy volební komise, přibližně 45 procent z téměř 150 registrovaných voličů. „Skoro to vypadá, jako by měli Božídaráci volby povinné,“ zažertoval Kuneš.

I když ve volební místnosti nebyl zrovna „frmol“, na nudu neměli komisaři čas. „Průběžně stále někdo chodí,“ potvrdil kolem sobotního poledne předseda komise. Ačkoliv je Boží Dar vyhlášenou turistickou destinací, k volební urně se dostavil pouze jeden člověk odjinud. „S voličským průkazem přišel jeden pán z Prahy,“ dodal předseda volební komise. O nějakých komplikacích nemohla být podle jeho slov v souvislosti s eurovolbami řeč.