„Aktuálně spolupracujeme s vedením domova na úpravách v projektu. Z první etapy jsme se poučili s tím, že v opravované druhé budově budou pouze dvou- a jednolůžkové pokoje, čímž se zajistí větší komfort klientů," řekl starosta Pavel Čekan.

U objektu přibude také venkovní šachta a druhý výtah. „To je oproti původnímu projektu novinka, ale pracovníkům domova se tím velmi uleví. V suterénu budovy pro ně vznikne zázemí a také zde vybudujeme prádelnu," pokračuje starosta.

Začátek stavby je naplánován na letošní přelom září a října, kolaudovat by se mohlo v červenci 2017. O místa je veliký zájem, již v tuto chvíli eviduje provozovatel domova, Farní charita, pořadník o padesáti jménech.

„Celkově počítáme s investicí ve výši 26 milionů korun. Letos jsou všechny vhodné dotační tituly vyčerpány, ale příští rok se budeme ucházet o podporu od Ministerstva práce a sociálních věcí," informuje starosta. Nová stavba, respektive přístavba na budově bývalé turistické ubytovny bude modernější a zároveň s ní se chystá také revitalizace zahrady.

„Vyrostou další altánky a lavičky a rádi bychom seniorům vytvořili příjemné prostředí pro relaxaci. Celý prostor bude samozřejmě bezbariérový," dokončil Čekan.

V současné chvíli je na Ostrovsku k dispozici přes 70 lůžek, a to včetně soukromého domu Květinka a prostor v Hroznětíně.