Pohádkově zasněžené hory zatím na své první lyžaře tiše čekají. To už však nebude dlouho trvat, neboť již zítra mají zahájit zimní sezonu první lyžařská centra.
Mezi první, kde se rozjedou vleky, patří Ski areál  Boží Dar-Neklid. „V provozu budou tři vleky (D, E, H) za symbolickou cenu. Celodenní permanentka se bude prodávat se 40procentní slevou, tedy za 276 korun. Na sjezdovkách je dostatečná vrstva směsi přírodního a technického sněhu, ideální podmínky pro první lyžování. V okolí Božího Daru jsou již rovněž upraveny první desítky běžeckých tras. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit na větší kapacitu zpevněných parkovišť v horní části areálu, k většímu komfortu přispěje jistě i rozšíření nejprudší sjezdovky Karásek II. Nově letos jezdí v celém areálu děti do 6 let zcela zdarma a zvýhodněné rodinné jízdenky si mohou koupit rodiny s dětmi do 15 let. U sjezdovky D (Za Prahou) je nově vyčleněn prostor pro sáňkování a bobování, což jistě ocení naši nejmenší návštěvníci," řekl Filip Majkus ze Ski areálu Boží Dar-Neklid.

Ski areál Nad nádražím v Perninku začíná svoji sezonu až příští týden: „Příroda nás mile překvapila a nadělila nám do našeho lyžařského areálu vrstvu kvalitního sněhu. Pokud se situace nezmění, zahájíme lyžařskou sezonu 2012/2013 v pátek 14.12.2012 večerním lyžováním od 18.00 hod," uvedl provozovatel Zdeněk Kučera.
V lyžařském centru v Nových Hamrech se vleky, pokud vydrží počasí, rozjedou příští týden v sobotu.
Na první sezonní 'lyžovačku' se těší nejeden lyžař: „Pomalu už se synem nemůžeme dospat, určitě vyrazíme hned v sobotu ráno. Na tenhle okamžik se těšíme už od dubna, kdy jsme se svezli naposledy," řekl nadšeně Milan Trojáček.

I Horská služba hlásí, že na letošní sezonu je připravená a v plné zbroji.
Mezi další areály, kde se rozjede provoz, patří Klínovec, který zahájí svůj provoz už dnes od 9 do 16 hodin. „Mezi hlavní novinky pro letošní sezonu patří především nová lanovka, zastřešení dětského pásu, který je v České republice jediný, a dále i nová rolba s navijákem nejvyšší třídy. Pokud mohu, rád bych se pochlubil i novým, zvětšeným a zlepšeným gastro servisem pro návštěvníky," prohlásil spokojeně Martin Píša, provozovatel Ski areálu na Klínovci.

Petr Toman