Ta se nachází přímo v Ostrově a nebude určená pouze pro zvířecí obyvatele azylu v Horním Žďáru, ale i ošetření zvířat veřejnosti.

„Kromě zvířat, která u nás nacházejí azyl, bude veterinární ordinace nabízet také kastrační projekty městům a obcím a zároveň bude sloužit i majitelům zvířat z řad občanů,” uvedla Hana Šimková z Ostrovského Macíku. „Výtěžek bude pokrývat náklady na provoz ordinace a zbytek peněz poputuje právě do našeho azylu pro zraněná, opuštěná a týraná zvířata,” dodala Šimková.

Ordinace bude nabízet v podstatě nepřetržitý provoz. „Budeme také schopni vyjíždět v krizových situacích i přímo na místo problémů. Jinak je ordinace uzpůsobena pro menší zvířata, ale můžeme poradit a řešit problémy například i s koněm,” nastínila veterinární lékařka Lenka Müllerová. O zařízení, vymalování místnosti i další úpravy se postarali přímo členové sdružení, nenajímali tedy žádnou stavební firmu.

„Doufáme, že sem lidi budou se svými zvířecími miláčky rádi chodit a bude to tady pro ně přijatelné. Ordinace zároveň pomůže hodně našemu azylu v Horním Žďáru,” dodala Šimková.