Je cena 8,5 milionu za městskou školku v karlovarské ulici Krále Jiřího v pořádku, nebo má být vyšší až o 2 miliony 657 tisíc korun? To zatím neví ani samotné vedení magistrátu, které i přes velkou kritiku opozice a veřejnosti rozhodlo, že prostory prodá podnikatelce Michaele Kemrové Linhartové. Prodej schválili zastupitelé na říjnovém jednání. Na tom prosincovém ale Piráti upozornili na rozpory ve znaleckém posudku, na základě nějž stanovil jeho autor Jan Moravec konečnou cenu prodávané nemovitosti. Zatímco se totiž na začátku uvádí, že školka má prostory 401 metrů čtverečních, ve výpočtu už je zohledněno jen 306 metrů čtverečních. Znalec v prosinci uvedl, že pokud jsou v jeho posudku nějaké nedostatky, tak je případně doplní.

KSO zahraje v Lázních III
KSO zahraje v Lázních III

„V posudku k chybě nedošlo,“ reagoval nyní Moravec. Na dotaz Deníku, proč jsou tedy ve zprávě dva různé rozměry a zda čísla souhlasí, odpověděl: „Sedí to i nesedí. Jednám o tom s magistrátem a víc se o tom s vámi bavit nebudu.“ Že se posudek stále řeší, potvrdil i mluvčí magistrátu Jan Kopál. „Jednáme s autorem posudku i dalšími odborníky, abychom se dobrali toho, jestli je stanovená hodnota v pořádku či nikoliv. Od toho se budou samozřejmě odvíjet další případné kroky,“ poznamenal.

Podle mluvčího Kopála není v tuto chvíli jasné, co bude následovat. „Nevíme, zda bude potřeba usnesení zastupitelstva o prodeji revokovat, to teprve vyplyne z našich dalších zjištění,“ dodal. „Pokud je znalecký posudek vyhotoven nesprávně, tak jsem toho názoru, že je potřeba jej jednoznačně přepracovat,“ uvedla podnikatelka Kemrová Linhartová, jejíž manžel je zastupitelem za ODS.

Ilustrační foto.
Pes bez čipu by se majitelům mohl výrazně prodražit

Piráti se v případu prodeje školky obrátili už i na Krajský soud v Plzni. Zatím ale od něj nemají žádné informace. I nadále se opoziční zastupitelé domnívají, že prodej této nemovitosti nebyl dobře připraven. „Když dám do pozadí politickou rovinu, která může být jen spekulativní, je prodej bývalé školky neuvěřitelnou ukázkou lajdáctví vedení města. I když posudek musel projít kontrolou několika desítek párů očí, nikdo neměl chuť, odvahu nebo pozornost na nesoulad upozornit. Člověk si musí zákonitě položit otázku, jak vedení města přistupuje k mnohem komplexnějším věcem, než je poměrně jednoduchý prodej nebytového prostoru. I nadále jsme toho názoru, že zbavení se tohoto prostoru je nekoncepční. Nicméně pokud se už vedení rozhodlo jej prodat, měla by být cena tržní, odpovídající a bez chyb,“ konstatoval zastupitel Jindřich Čermák (Piráti).